Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Co branża Fashion myśli o Fashiontech?

fashion
źródło: Flickr

Przeglądasz magazyn modowy – na jednej ze stron jest reklama, na której widnieje zebra. Nagle wbija Ci się klin umysłowy. Czy jest w czarne, czy może w białe paski?

Cholera, nigdy się nad tym nie zastanawiałeś. Zaczynasz się pytać znajomych, ale słyszysz różne odpowiedzi. Jedni mówią, że w czarne – inni, że w białe. Podobnie jak w przypadku szklanki w połowie pełnej lub w połowie pustej. Zależy od punktu widzenia. Warto jednak znać zdanie innych. Dzięki temu swoim przekonaniom można przyjrzeć się z innej perspektywy, dowiedzieć się o rzeczach, na które byśmy nigdy nie zwrócili uwagi.

Po wcześniejszym przedstawieniu Fashiontech, sprawdźmy teraz co ludzie z branży fashion i nowych technologii o tym myślą.

“Technologia, ogólnie rzecz biorąc, jest w zasadzie wykorzystywaniem naukowej wiedzy w celu poprawiania lub rozwiązywania problemów. Fashion technology jest po prostu specyficznym obszarem, w którym ta technologia jest stosowana. W mojej głowie fashion technology obejmuje wszystko od zastosowania nanotechnologii, do nowoczesnych tkanin, do miejsc takich jak strony internetowe, które ułatwiają zakupy online.”

Hilary Peterson, VP of Business Development at Lyst

“Najprościej rzecz ujmując jest to przestrzeń, w której technologia i moda łączą się tworząc szybsze, bardziej innowacyjne sposoby, które wpływają na sklepy, rynek, szkolenia, ostatecznie doświadczanie branży fashion, czy to za pośrednictwem oprogramowania, aplikacji lub produktów… W fashion chodzi o nowe pomysły i trendy. Technologia jest bardzo podobna, więc, kiedy połączymy te dwie dziedziny – sky is the limit. Jednak na koniec dnia, żeby odnieść sukces fimy/marki fashiontech odniosą go, jeśli będą rozwiązywały problemy i zaspokajały potrzeby.”

Jennifer Margolin, Founder of the Social Edge Summit

fashion-1
źródło: Flickr

„W szerokim sensie – fashontech jest wtedy, gdy moda (co nosimy, co pragniemy, jak prezentujemy się w społeczeństwie przez ubranie) spotyka technologie (innowacje, obecność cyfrową, zaangażowanie online i treści mobilne). To moda obejmująca nowe oraz cyfrowe komponenty – do sprzedaży i prezentacji swojego modelu biznesowego.”

Laura Zapata, Editor of Fashion Digital Daily

A może wcale nie ma fashion technology?

Nie ma czegoś takiego… Technologia jest zarówno najlepszym kanałem i praktyką dostarczania produktu. Może to oznaczać, unikalne i wygodne doświadczenie zakupu lub może to oznaczać, środki do zdobycia klienta, ale tyko jeśli eksperymentujesz z materiałoznawstwem, w innym przypadku tak naprawdę podążasz tylko za swoim klientem. Ponieważ oni korzystają z technologii cyfrowej, Ty również to robisz.”

Charlie O’Donnell, Founder of Brooklyn Bridge Ventures

Jak widać zdania w tym temacie się podzielone. Nie ma jednoznacznej opinii. Dla każdego fashiontech to coś innego. Mnie bardzo podoba się to poste ujęcie, że jest to romans fashion z nowymi technologami. A czym fashiontech jest dla Was?

Add a Comment