Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Power suit – garnitur przyszłości?

2014-05-08 14.07.45

Garnitur – Twoja druga skóra. Uczucie, kiedy go ubierasz jest niepowtarzane. Codziennie rano patrzysz w lustro czy dobrze leży i nie zdajesz sobie sprawy, że już minęło ponad 100 lat, odkąd się pojawił w 1900 roku. Przez ten okres wiele się z, nim działo, ewoluował do różnych form, aby przybrać tą którą widzisz dzisiaj. Świat idzie naprzód, więc czekają go kolejne zmiany. Tym bardziej, że w dobie internet of things, wearable device wszystko będzie smart, kwestia czasu. Garnitur też  to czeka, ale pojawia się pytanie w jakiej formie? Odpowiedzią na to może być – Heritage Bank’s Power Suit.

Do tej pory, jeśli chodzi o zaadaptowanie nowych technologii do takiej dziedziny jak klasyczna moda męska spodziewałem się, że będą to wszywki w formie chipów, które przypomną Ci jak dbać o garnitur, ewentualnie jakie kombinacje zestawów możesz założyć. Można jednak iść w trochę inną stronę. W końcu dla wearable technology prawie wszystko jest możliwe. Stworzony przez Australia’s Heritage Bank, garnitur wykorzystując technologię NFC (Near Field Communication) pozwala na dokonanie transakcji płatności mobilnej bez konieczności dotykania karty kredytowej bądź wyciągania smartphona. Chip NFC zazwyczaj używany w bezdotykowych kartach Visa payWave wszyty jest w rękawie garnituru, a następnie połączony z kontem właściciela w Banku Heritage. Użytkownik po prostu przesuwa rękaw nad terminalem płatniczym w celu dokonania zakupu. Video poniżej prezentuje garnitur w akcji.

Power Suit NFC zrobiony jest z australijskiej wełny „merino wool”, bardzo cenionej w przemyśle odzieżowym. Jej charakterystycznymi właściwościami są wysoka miękkość, puszystość, cienkie, sprężyste włókna. Wełna meryno pozyskiwania jest z owiec merynosów i praktycznie nie powoduje efektu gryzienia. Produkuje się z niej większość wysokiej jakości tkanin garniturowych, cienkich swetrów, szalików, cenioną bieliznę termoaktywną. Uszyciem garnituru zajęła się australijska firma M.J. Bale. Powstało 12 prototypowych garniturów, sprzedanych klientom banku na aukcji. Ceo firmy M.J. Bale  Matt Jenson tak wypowiada się o projekcie:

„ Nasz projekt umożliwia to, że użytkownik nie musi zrujnować kroju swoich spodni lub marynarki wielkogabarytowym portfelem. To pozwala każdemu być w czołówce technologicznej gry i wyglądać z najwyższą klasą”

Z przyjemnością bym taki garnitur kupił. To świetne połączenie nowych technologii z modą i to klasyczną. Wcale nie potrzeba ledów, baterii słonecznych, żeby zrobić ciekawy projekt związany z wearable technology. Tutaj technologia współgra z wysokiej jakości garniturem nie poświęcając stylu. Dodatkowo pokazuje, że branża finansowa może współpracować z modą. Czekam na inne ciekawe propozycje łączące klasyczną modę męską z newtech. Smart suit to coś, co na pewno zawita do mojej szafy.

 

 

2 komentarze

Add a Comment